مقالات

مدیریت و کنترل هزینه های رستوران

کنترل هزینه؛ چالش بزرگ مدیران رستوران

در حالی که همه کسب و کارها تلاش می کنند درآمدهای خود را افزایش دهند، اما هزینه نیروی کار رو به افزایش است. آخرین بررسی هایی که روی رستوران های آمریکایی صورت گرفت نشان داد افزایش درآمد مهمترین هدفی است که این مراکز دنبال می کنند اما بیش از نیمی از آن ها توانایی کنترل هزینه های خود را ندارند.

مدیریت و کنترل هزینه های رستوران

در این مطالعه از مدیران رستوران سوال شد : “مهمترین تاکتیک شما برای افزایش درآمد رستوران چیست؟”. در پایان، 75 درصد رستوران داران پاسخی مشابه دادند : ” کنترل هزینه های مرتبط با نیروی کار رستورانی”

کارشناسان با بررسی هایی که انجام دادند پنج روش اصلی را برای کاهش هزینه های کارکنان رستوران و افزایش درآمد رستوران یافتند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

1. مرور و تنظیم مجدد برنامه های در حال اجرا

بهتر است هر چند وقت یکبار میزان حقوق ها، پاداش ها و پرداخت های مالی که در رستوران شما انجام می شود را بررسی نمایید. از این طریق فرصت های جدید را برای کاهش هزینه رستوران پیش روی خود خواهید دید.

نخستین گام این است که شما لیست تمام موقعیت های شغلی رستوران را در اختیار داشته باشید و میزان هزینه ای که برای هر کدام داشته اید مشاهده کنید.

در این مورد می توانید از نرم افزار حسابداری رستوران نیز کمک بگیرید. سپس بررسی دقیق تر انجام دهید تا متوجه شوید که آیا به تمام نیروهای کاری خود نیاز دارید یا می بایست تعداد آن ها را تغییر دهید.

برای افزایش یا کاهش کارکنان رستوران خود می بایست برنامه ریزی چند ماهه داشته باشید و مطمئن شوید که این کار هزینه های شما را بیشتر نمی کند.

2. کاهش هزینه های مرتبط با اضافه کاری و پرداخت های مربوطه

طبق قانون کار در کشور ما، در هفته 44 ساعت کاری برای همه کارمندان و کارکنان در نظر گفته شده است و رستوران ها نیز از این قانون مستثنی نیستند.

صنعت رستوران داری به گونه ای مدیریت می شود که در بیشتر مواقع مدیران رستوران مجبور هستند کارکنان پاره وقت و ساعتی هم در اختیار داشته باشند. با این وضع، اگر می خواهید برای کارکنان ثابت رستوران خود اضافه کاری در نظر بگیرید و هزینه بیشتری را به او پرداخت کنید می بایست در این مورد دقت کافی داشته باشید.

در بسیاری از موارد استخدام یک کارگر پاره وقت با دستمزد مشخص، می تواند مزایای بیشتری نسبت به پرداخت اضافه کاری داشته باشد.

3. کاهش هزینه رستوران با برنامه ریزی درست

رستوران ها و کسب و کار های مشابه آن به خوبی می دانند که مشکلات بزرگی پیش روی خود دارند. ممکن است مدیر رستورانی تصمیم بگیرد در ساعت های شلوغ روز نیروی بیشتری در اختیار داشته باشد و در پایان ماه متوجه شود که میزان فروش از میزان هزینه های این افراد کمتر بوده است؛

یا در مقابل، متوجه شود این تعداد نفر پاسخگوی نیاز مشتریان رستوران نبوده و نارضایتی مشتریان رستوران را به دنبال داشته است. هر دو شرایط می تواند به کسب و کار رستورانی شما آسیب برساند و بهتر است برای آنکه به درآمد بهتر برسید و مشتریان خود را هم از دست ندهید،

برنامه ریزی بهتر و دقیق تری داشته باشید. مدیریت کارکنان رستوران مهم ترین وظیفه ای است که مدیر رستوران پیش روی خود می بیند. این روزها انواع مختلف نرم افزار مدیریت رستوران ارائه شده است که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند.

4. کاهش اخراج و استخدام کارکنان

باید به این مساله توجه کنید که اخراج یک نفر و استخدام فرد جدید به جای او هزینه بیشتری دارد تا اینکه بخواهید کارمند کنونی خود را آموزش دهید.

در این زمینه راهکارهای تخصصی فراوانی ارائه شده است تا بتوانید در مورد هر یک از کارکنان خود بهترین تصمیم را بگیرید و به جای آنکه فکر تغییر کارکنان خود باشید، بتوانید بیشترین استفاده را از آن ها ببرید.

هر کدام از کارکنان رستوران شما در بخش های مختلف باید مهارت کافی را در اختیار داشته باشند و به وظایف خود آگاه باشند. در مقابل شما به عنوان مدیر رستوران موظف هستید او را راضی نگه دارید تا با راندمان بالا به فعالیت های خود ادامه دهد.

به یاد داشته باشید آموزش های مستمر مهمترین عاملی است که می تواند میزان کارایی هر یک از کارکنان رستوران شما را به حداکثر برساند.

5. کسب اعتبارات مالیاتی به ازای استخدام کارمند جدید

شما به عنوان مدیر رستوران به خوبی می دانید که در ماه چقدر برای مالیات های مختلف باید هزینه پرداخت کنید. اما در بسیاری از موارد قوانینی وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید.

به عنوان مثال باید در جریان این مساله قرار بگیرید که ممکن است استخدام نیروی کار جدید مجموعه شما را شامل تخفیف های مالیاتی بکند.


دوره های تخصصی آشپزی بین المللی در مدرسه آشپزی ایران

شماره تماس:

۰۲۱۸۸۲۷۹۴۰۰

۰۲۱۸۸۲۷۹۵۰۰

۰۹۱۲۴۱۶۳۹۵۴

۰۹۹۰۲۳۸۵۵۲۰

اینستاگرام:

iranchefschool

آدرس آموزشگاه: تهران، اتوبان شیخ فضل‌الله نوری جنوب، خیابان سازمان آب، نبش شرقی خیابان حاجی پور امیر، پلاک ۲۶

»»» سایر دوره های مدرسه قهوه و خانه باریستا ایران | کلیک کنید…

»»» صفحه اینستاگرام “خانه باریستا ایران” : iranbaristahouse@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image