مقالات

انواع نان در فست فود

انواع نان های ساندویچ

می توان گفت که در گذشته تنوع چندانی در مورد نان های ساندویچ وجود نداشت. نان ساندویچ در آمریکا تنها یک نوع داشت، یک نان نرم و سفید که به صورت ساده یا تست شده مورد استفاده قرار می گرفت.

اما امروزه برای انتخاب نان ساندویچ گزینه های متنوع بسیاری وجود دارد. نان ساندویچ را می توان از آرد جو، گندم، چاودار، جو یا گندم سبوس دار، ارزن، سویا، گلوتن، جو یا گندم دو سر، ذرت و برنج تهیه نمود.

انواع نان در فست فود

در ادامه به معرفی چند نوع نان ساندویچ که امروزه برای تهیه ساندویچ مورد استفاده قرار می گیرند می پردازیم.

نان چاودار

نان چاودار را در ابتدا انگلیسی ها به سایر کشورها معرفی کردند. نانواها در انگلیس چاودار را با گندم مخلوط کردند تا نان چاودار بسازند.

چاودار گیاهی است که معمولا به صورت هرزه در گندم زارها می روید، نسبت به سرما مقاوم است و دانه آن مانند گندم لاغر و کشیده است. نانی چاودار قهوه ای رنگ و تیره است.

کم کم سایر کشورها نیز به پخت این نان روی آوردند و انواع مختلفی از این نان در کشورهای مختلف درست می شد، مانند نان چاودار آلمانی و نان چاودار روسی.

به مرور زمان نان چاودار به عنوان نان ساندویچ در همه جا شناخته شد و مورد استفاده قرار گرفت. امروزه نان چاودار نه تنها یک نان ساندویچ قدیمی و خوش مزه به شمار می رود، بلکه بسیاری از ساندویچ ها هستند که تنها با این نان تهیه می شوند.

مثلا یک نوع همبرگر که ترکیبی از نان چاودار، چیزبرگر، پیاز کبابی است و یا نوعی ساندویچ دیگر که از نان چاودار، پنیرو کلم پیچ تهیه می شود.

نان خمیرترش

تاریخچه تهیه این نان به حدود 1500 سال پیش از میلاد می رسد. اولین بار مصریان روش درست کردن این نان را کشف کردند. کم کم این روش تهیه نان به سراسر جهان و آمریکا و اروپا رسید. نکته مهم و اساسی در تهیه نان با خمیر ترش، استارتر یا همان خمیرمایه آن است.

این خمیر مایه از نانی که قبلا با این روش درست شده به دست می آید. برخی از تهیه کنندگان این نوع نان از خمیر مایه ای استفاده می کنند که یک قرن قبل درست شده است.برعکس نان سفید که نرم و پفکی است، نان خمیر ترش سفت و ترد است و در هنگام خوردن نیاز به جویدن بیش تر دارد.

نان فوکاشا

نان فوکاشا را می توان یک نوع نان لواش باستانی دانست. نان هایی که در ابتدا تهیه می شدند بدون خمیر مایه بودند ولی امروزه نانواها مقداری خمیر مایه با خمیر نان اضافه می کنند.

نان های فوکاشایی که امروزه تهیه می شوند نسبت به قبل متفاوت هستندو نانواها امروزه به خمیر نان مقداری پنیر و گیاهان معطر اضافه می کنند تا به نان طعم و بافت متفاوتی بدهند.

برخلاف سایر نان ها، مثلا نان سفید، که در طعم ساندویچ تاثیری ندارند، نان فوکاشا یک عامل تاثیر گذار در طعم و مزه ساندویچ به شمار می رود. در آمریکا نان فوکاشا برای تهیه پیتزا محبوبیت زیادی داشت.


دوره های تخصصی آشپزی بین المللی در مدرسه آشپزی ایران

شماره تماس:

۰۲۱۸۸۲۷۹۴۰۰

۰۲۱۸۸۲۷۹۵۰۰

۰۹۱۲۴۱۶۳۹۵۴

۰۹۹۰۲۳۸۵۵۲۰

اینستاگرام:

iranchefschool

آدرس آموزشگاه: تهران، اتوبان شیخ فضل‌الله نوری جنوب، خیابان سازمان آب، نبش شرقی خیابان حاجی پور امیر، پلاک ۲۶

»»» سایر دوره های مدرسه قهوه و خانه باریستا ایران | کلیک کنید…

»»» صفحه اینستاگرام “خانه باریستا ایران” : iranbaristahouse@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image